ESX Server ve VMware Server arasındaki fark nedir?

ESX Server ve VMware Server’ın her ikisi de sunucu sanallaştırma ürünleri oldukları halde ESX, fiziksel bir sunucunun donanımı üzerine kurulur ve buradan çalışırken, VMware Server temel bir işletim sistemine ihtiyaç duymaktadır.

ESX Server daha az ek yükü olması nedeniyle daha iyi bir performans elde etmenizi sağlamaktadır. ESX Serverda aynı zamanda VMFS, VMotion, VMHA ve DRS gibi mevcut birçok özellik bulunur. Öte yandan, ESX Server satın alınması gereken ticari bir ürünken, VMware Server ücretsiz bir üründür. VMware Server, sunucu konsolidasyonuna daha düşük maliyetle yavaş bir şekilde geçiş yapmayı seçmek için çok iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkar. VMware Server, maliyetsiz bir şekilde masaüstü bilgisayarınızda çok sayıda işletim sistemi yürütmenizi sağlarken, aynı zamanda sanallaştırmayı öğrenmenin de mükemmel bir yoludur.

ESX Server ve VMware Server arasındaki fark nedir?” üzerine 6 düşünce

 1. ibrahim coşgun

  merhabalar kollay gelsin ben esx4.0 ver. geçtin yanlız aşırı derecede yavaşlıklar var. sebebi ne olabilir.

 2. musa unal

  selam kolay gelsin esx serverler ile ne gibi proje hazirlayabilirim. ne oneririsiniz yardim ederseiniz sevinirim. projede birde uygulama yapam lazim ne gibi bir uyglama yapabilirim. tesekurler.

 3. ferhat gür

  bir sorum olcak. benim pc 2,5 dual core 4gb ram vmware server yükleyip 5 ayrı xp kurup hepsini aynı anda calıstırabilirmiyim. ve hepsinde ayrı oyunlar oynayabilirmiyim? simdiden tsk eder calısmalaınızda basarılar dilerim

 4. bulut ozkilinc

  merhaba
  ben tezimi vmware life cycle manager ve chargeback uzerine yapiyorum,acaba bilginiz varmi
  tesekkurler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir