Hyper-V’li Sanallaştırma

Windows Server 2008 Hyper-V ile Tanışın

Donanım sanallaştırma olarak da bilinen sunucu sanallaştırması; sunduğu ciddi ekonomik avantaj nedeniyle BT dünyasının en popüler konularından biri haline gelmiştir. Sunucu sanallaştırma, size çok sayıda işletim sistemini tek bir sanal makina üzerinde sanal makinalar (VM) olarak işletme olanağı tanır.
Sunucu sanallaştırma sayesinde, potansiyelinin altında işlettiğiniz çok sayıda sunucu makinaına atanmış iş yüklerinizi, daha az sayıda makina üzerine aktarabilirsiniz. Daha az sayıda makina kullanımı, daha düşük düzeyde donanım, enerji ve yönetim giderleri sağlayarak maliyetleri azaltmanızda yardımcı olabileceği gibi, aynı zamanda daha dinamik bir BT altyapısı oluşturmanıza da imkan tanıyabilir.

Windows Server 2008 ile, sunucu sanallaştırmayı desteklemek için ihtiyaç duyacağınız her şey, Windows Server 2008 Hyper-V işletim sistemine ait tamamlayıcı bir özellik olarak elinizin altında.

Yeni nesil hypervisor tabanlı sunucu sanallaştırma teknolojisi Hyper-V’nin bir rol olarak kullanımı ve esnek lisanslama ilkeleriyle, artık Windows Server 2008 üzerinden sanallaştırmanın giderlerde sağladığı tasarruflarının avantajını kullanmak her zamankinden daha kolay. Hyper-V size, çok sayıda sunucu rolünün tek bir fiziksel makina üzerinde işletilen bağımsız sanal makinalar şeklinde konsolidasyonunu yapma olanağı tanıyarak, sunucu donanımlarına yönelik yatırımlarınızı mümkün olan en iyi biçimde değerlendirmenizi sağlıyor; ayrıca çok çeşitli işletim sistemlerini (Windows, Linux ve diğerleri) paralel olarak, tek bir sunucu üzerinde ve x64 hesaplama gücünden tam anlamıyla faydalanarak kullanmanıza da olanak tanıyor.

Microsoft ile, sunduğu sanallaştırma kaynakları ve teknik kaynaklar hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen Virtualization TechCenter sitesini ziyaret ediniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir